وقتی‌‌که شما شعر میخوانید یا دم میدهید تا مثلاً در نوحه‌خوانی‌ سینه بزنند، چیزی‌ بگویید که آن‌کس که سینه میزند، بر معرفتش بیفزاید. مقام معظم رهبري            اگر دو عامل «صبر و استقامت» و «استعانت و كمك گرفتن از خدا» نباشد، راه طى نخواهد شد.            آیت الله شیخ عبدالکریم حائری رحمه الله : روضه خوانی و گریه بر سیدالشهدا علیه السلام عمل مستحبی است که هزار واجب در آن است.            اخلاص و تقوا و رابطه‌‏ى با خدا را سرلوحه‏ى كار خود قرار دهيد.           
خبر اول
 • تجدید بیعت با امام راحل در ایام دهۀ فجر
  طلوع خورشید امروز، با طلوع سیمای نورانی مداحان و ستایشگران اهل البیت (علیهم السلام) در خانۀ مداحان همراه بود؛ چهره هائی که معنویت و روحانیت از عباهایی که بر دوش داشتند، مشهود بود ؛ آنها آمده بودند تا منادی وحدت و عشقی باشند که امیر کلام و کلام امیر، ندایشان داده و برای همین، قلب خویش را به شوق آکنده اند؛
  قرائت قرآن کریم و زیارت عاشورا، جلائی هر چه تمام برسینه ها بخشید و با مرثیه خوانی آقایان:حاج اصغر نیکدل،آقای بادکوبه،آقای روحانی و آقای مؤذن، تکمیل گشت.
   بانی سفرۀ صبحانه، جناب آقای استاد نیکنام بود که یاد برادر و فرزند مرحوم ایشان را گرامی داشته و به روان ایشان، دسته گلی از فاتحه و صلوات ، هدیه می نمائیم.
   با اعلام قبلی، پنج اتوبوس، فقط از خانۀ مداحان جهت تجدید بیعت در ایام دهۀ فجر و پیروزی انقلاب اسلامی به سمت مرقد مطهر امام راحل و قبورشهدای عزیز حرکت نموده و جمعی از ستایشگران اهل البیت ( علیهم السلام) را به حرم یار رساند. طی مراسم و تشریفات خاصی ، شرکت کنندگان بر مضجع شریف امام به عرش سفر کرده، تاج گلی زیبا، نثار نمودند و زیارت نامۀ امام خمینی (ره) توسط حاج جواد ابوالقاسمی و ذکر مصیبت توسط حاج سیدعلی سادات رضوی خوانده شد و نیز حاج اکبر بازوبند در جوار ضریح بنیانگذار انقلاب اسلامی  با مرثیه خوانی، حاضران را مستفیض نمود . در انتها حاج مصطفی خورسندی ، مدیر عامل خانۀ مداحان با تشریح برنامه های صورت گرفته جهت تجمع فوق، از حضور چشم گیر مداحان و شاعران اهل البیت(علیهم السلام) که از تمام نقاط استان تهران ، حضور بهم رسانده بودند قدردانی کرد . کلیۀ حاضران در ایستگاه صلواتی حرم و همچنین با بسته های پذیرائی که قبلاً تهیه شده بود مورد پذیرائی قرار گرفتند.
  ادامه ...
 • برپایی ایستگاه فرهنگی مداحان در راهپیمایی 22 بهمن
  درسراسر مسیر راهپیمایی، اگربه دنبال نقطه ای متشکل از جمع بهم پیوستۀ مداحان و ستایشگران با عطر و رایحۀ خوش اهل بیت (علیهم السلام) بودی تنها ازایستگاه آنان به مشام می رسید؛ یعنی در خیابان آزادی بین خیابان بهبودی و شادمان که راهپیمایان را لحظاتی به تأمل وا می داشت و قلباً شادمان می ساخت.
   اینجا بود که اشعاروسرودهای جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نوای «یا فاطمه یا فاطمه» با یکدیگرشعارامید می ساخت و با وجودآن می شد به ندای رهبر معظم انقلاب، لبیک گفت و جوابی کوبنده به یاوه گوئیهای کودکانۀ سران غفلت زدۀ آمریکا و دشمنان داد. برنامه های متنوعی که به همت کانون، بسيج و خانۀ مداحان برگزارشد، اعم بود از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید از سورۀ مبارکۀ فجر توسط یکی از مداحان عزیز و مداحی توسط آقایان دانائی،ثابتي ،رمضانپور، مجیدطاهری، مقدم و... ، اجرای نواهای حماسی توسط گروه دمام زنی و اجرای سرود و تواشیح توسط یکی از گروههای موفق استانی که از ساعت 8:30 آغاز و درساعت 11:30 با سپاسگزاری و قدردانی از شرکت کنندگان توسط حاج مصطفی خورسندی (ریاست کانون و مدیرعامل خانۀ مداحان ) به پایان رسید.

   مسئولینی که در جمع مداحان، حضور یافتند:
   مسؤلان محترم جوامع مداحی تهران،آقای سیدحسین هاشمی(استاندارتهران) ، جناب آقای سردار سادات (معاون فرهنگی سپاه محمد رسول الله (ص)) جناب آقای مقدم(مدیرکل تشکلهای مردمی سازمان تبلیغات اسلامي) حجت الاسلام و المسلمين اميري معاون فرهنگي اداره تبليغات اسلامي استان تهران ،برنامۀ فوق، کار مشترکی بود ازسازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، کانون مداحان و شاعران آئینی کشور، خانۀ مداحان اهل البیت(ع)، بسیج مداحان تهران

  ادامه ...
 • تجلیل از دکتر امین فروغی و دکتر سید سعید سیاح

  آقای دکترامین فروغی، که یکی از تجلیل شدگان امروز بودند به توضیح کار پژوهشی گستردۀ خویش در زمینۀ نوحه های سنتی برای برون مرزی نمودن آن در حوزۀ موسیقی جهانی پرداخت و پایه های اصلی این کار مهم را برخورداری از ریشه های مذهبی و خانوادۀ معنوی خویش دانست و اذعان داشتند اگر این نوحه ها نبودند ،چیزی به عنوان موسیقی ملی ایران وجود نداشت. آقای دکتر سید سعید سیاح(عضو محترم هیئت امنای خانۀ مداحان) نیز دیگر تجلیل شدۀ امروز بودند.
  تصاویری از این مراسم:

  ادامه ...
لینکهای مفید